بخشنامه های گمرکی آیین نامه های گمرکی

photo 2023 01 13 22 19 44
photo 2023 01 13 22 19 46
photo 2023 01 13 22 19 46 2

بخشنامه 1401/10/19

بخشنامه بانک مركزی برای مديريت بازار ارز و جلوگيری از ايجاد درخواست‎های غير واقعی تخصيص ارز بانک‌ها موظفند در زمان ايجاد/ تمديد گواهي ثبت آماری متناسب با زمان ايجاد و نوبت تمديد گواهي ثبت آماري به ميزان ٥ درصد براي ايجاد گواهي ثبت آماري ، تمديداول ١٠ درصد ، تمديد دوم ١٥ درصد و … نسبت به مسدود سازي معادل ريالي مبلغ اززي مورد درخواست به نرخ فروش حواله در سامانه ets در حسابهاي متقاضي نزد آن بانك به عنوان سپرده تخصيص ارز اقدام نمايند در صورتي كه متقاضي درخواست نمايد ارز تخصيص يافته از طريق آن بانك خريداري شود رفع مسدودي و برداشت وجه ريالي سپرده مذكور جهت خريد ارز توسط آن بانك بلامانع ميباشد.

IMG 20230110 111812 810

بخشنامه 1401/10/11

مالیات ارزش افزوده ۷ قلم کالای روغنی ۱ درصد شد 🔹گمرک ایران در بخشنامه جدیدی اعلام کرد، نرخ مالیات ارزش افزوده واردات انواع دانه‌های روغنی (دانه سویا، دانه گلرنگ و دانه کلزا ) و روغن خام سویا، آفتابگردان ، کلزا و روغن پالم از ۹ درصد به ۱ درصد کاهش یافته است.

IMG_20230110_112051_381

بخشنامه 1401/9/12

اقلام دارویی از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند   مدیر کل دفتر واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغیه کاهش مالیات بر ارزش افزوده اقلام دارویی از ۹ درصد به یک درصد را صادر کرد. علی وکیلی مدیر کل دفتر واردات گمرک کشور در این ابلاغیه، با اشاره به بخشنامه مورخ ۷ آبان ۱۴۰۱ در خصوص کاهش مالیات بر ارزش افزوده مواد اولیه دارو، شیرخشک اطفال، لوازم یدکی تجهیزات و ملزومات پزشکی و توانبخشی و... آورده است: مالیات بر ارزش افزوده اقلام دارویی از  ۹ درصد به یک درصد از ابتدای سال ۱۴۰۱ محاسبه گردد. در این ابلاغیه از گمرکات اجرایی خواسته شده تا در صورت مراجع و تقاضای ذی‌نفعان مبنی بر محاسبه اقلام دارویی ترخیص شده از ابتدای سال ۱۴۰۱ با نرخ مالیات بر ارزش افزوده یک درصد، پس از اعلام نظر سیستمی سازمان غذا و دارو در سامانه جامع گمرکی، بر روی اظهارنامه مربوطه و پس از بررسی لازم، نسبت به اعلام مبالغ قابل استرداد به سازمان امور مالیاتی اقدام لازم را معمول نمایند.

بخشنامه های گمرکی/دیبا ترخیص

بخشنامه 1401/8/14

از امروز آنلاین دلار بخرید بر اساس بخشنامه بانک مرکزی؛ پیرو اطلاعیه‌های بازار متشکل معاملات ارزی، از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ صرافی های عضو بازار متشکل معاملات ارزی، می بایست متقاضیانی را که از طریق سامانه برخط بازار غیر متشکل معاملات ارزی به نشانی my.ice.ir معرفی شده اند، در اولویت فروش ارز قرار داده و متعهد به ارائه خدمت در زمان مقرر باشند. متقاضیان خرید ارز پس از ورود به سامانه، اطلاعات هویتی و درخواست خرید خود را ثبت می نماید. در صورت احراز صلاحیت، سامانه نزدیکترین شرکت‌های صرافی را نمایش داده و پس از انتخاب یک صرافی، اطلاعات درخواست برای صرافی ارسال می‌شود و در صورت تایید، پیامکی حاوی اطلاعات صرافی، تاریخ و ساعت برای مراجعه متقاضی ارسال می‌شود. متقاضی می‌تواند با به همراه داشتن کارت ملی در زمان تعیین شده به صرافی مراجعه و ارز مورد نیاز خود را خریداری کند. در حال حاضر فقط امکان درخواست ارز مسافرتی و سایر از طریق این سامانه فراهم شده‌است. این سامانه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۶:۳۰ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۸:۰۰۰ تا ۱۶:۰۰ پاسخگوی متقاضیان خواهد بود.

بخشنامه های گمرکی/دیبا ترخیص

بخشنامه 1401/7/10

بر اساس نظریه امور حقوقی دستگاههای اجرایی معاونت حقوقی رئیس جمهور در خصوص بند(ن ) تبصره ( ۷ ) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و الزام گمرک ایران به رعایت مفاد مصرح در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ لذا حقوق ورودی گوشی تلفن همراه با ارزش بالای ۶۰۰ دلار در کلیه رویه ها تجاری ، پستی ، مسافری و ... کماکان تا پایان سال جاری معادل ( ۱۲ ) درصد می باشد.

بخشنامه های گمرکی/دیبا ترخیص

بخشنامه 1401/6/30

ارسال نتایج استاندارد سازی شده محصولات تولیدی برخی شرکت‌های تولیدکننده فرآورده های نفتی جهت صادرات فرآورده های نفتی تولیدی

photo 2022 09 04 07 04 18

بخشنامه ممنوعیت واردات مسافری گوشی تلفن همراه از عراق

گمرک ایران از ممنوعیت موقت رجیستری گوشی تلفن همراه مسافری از مبدا عراق طی روزهای ۱۰ تا ۳۱ شهریور خبر داد.

photo 2022 08 27 04 01 37

بخشنامه 1401/5/31

معافیت صادرات کره و روغن حیوانی از عوارض صادراتی حذف عوارض صادرات کره و روغن حیوانی برای سال جاری در دستور کار قرار گرفت ، تعیین عوارض آب مجازی در ابتدای سال جاری برای محصولات، میوه و تره بار و سبزیجات که از گمرک به کشورهای دیگر صادر می شوند در نظر گرفته شد و بر این اساس بر اساس پایه قیمتی که هر محصول در گمرک طبق نظر کارشناسان برآورد می شود نیم درصد آن عوارض اخذ می شود، طرحی که شامل بسیاری از کالاها می شود، اما با بخشنامه جدید گمرک کره و روغن حیوانی از پرداخت این عوارض معاف شدند. مدیر کل دفتر صادرات گمرک در نامه ای به گمرکات کشور اعلام کرد : پیرو بخشنامه موضوع لغو عوارض صادراتی محصولات پروتیئی و محصولات لبنی وفق تصویر دفتر مقرارت صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیرجهاد کشاورزی صادراتی کره و روغن حیوانی تا پایان سال جاری از اخذ عوارض صادراتی معاف خواهند بود. در این نامه همچنین بر این نکته اشاره شده که با پایان مهلت تعیین شده محدودیت های اعمال شده به حالت قبل بازخواهد گشت.

photo 2022 08 18 21 59 27

بخشنامه 1401/5/26

لغو بخشنامه ١٤٤/٦٩٤٧٤٩ مورخ ١٤٠١/٥/٢٢ در خصوص لزوم اخذ گواهي اسقاط قبل از ترخيص كالا كماكان براساس بند يك بخشنامه ٧٦/٥٢٢٨٨٣ ارائه گواهي اسقاط به پس از ترخيص و قبل از شماره گذاري موكول ميگردد./گمرک

photo 2022 08 18 21 59 27

بخشنامه 1401/5/26

لغو بخشنامه ١٤٤/٦٩٤٧٤٩ مورخ ١٤٠١/٥/٢٢ در خصوص لزوم اخذ گواهي اسقاط قبل از ترخيص كالا كماكان براساس بند يك بخشنامه ٧٦/٥٢٢٨٨٣ ارائه گواهي اسقاط به پس از ترخيص و قبل از شماره گذاري موكول ميگردد./گمرک

بخشنامه های گمرکی/دیبا ترخیص

بخشنامه 1401/5/1

بخشنامه گمرک ایران در خصوص ثبت سفارش های صادره در ابتدای سال جاری ، که مطابق با ردیف تعرفه های نسخه ۲۰۲۲ نمانکلاتور صادر نشده ۱ - امکان ویرایش شماره تعرفه در سامانه جامع تجارت وجود دارد . ۲- اشخاصی که مبادرت به دریافت کد ساتا نموده اند امکان ویرایش حداکثر ظرف ۴۸ ساعت کاری مهیا شده است . سامانه امور گمرکی در لحظه ثبت اظهار نامه ، تعرفه اظهاری را بر اساس تاریخ اظهار و با تاریخ صدور ثبت سفارش در پایگاه داده های تعرفه سامانه جامع امور گمرکی کنترل می نماید،لذا كما كان منعی جهت پذیرش اظهارنامه و طی تشریفات ترخیص ثبت سفارش های صادره در سال ۱۴۰۰ ) از نظر درج شماره تعرفه های مربوط به آن سال وجود نخواهد داشت .

photo 2022 07 04 07 38 23

بخشنامه مهم چگونگی استرداد حقوق ورودی

معاونین امور گمرکی و توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران نحوه چگونگی استرداد حقوق ورودی را به گمرکات ابلاغ کردند

photo 2022 06 21 09 15 13

حقوق مکتسبه سقف اعتباری واردات

پرونده هایی که قبل از تغیر در روش محاسبه اعتبار رتبه بندی دارای ثبت سفارش بوده به میزان تامین ارز شده بدون لحاظ محدودیت سقف اعتباری در سامانه جامع تجارت امکان ویرایش و تمدید دارند.

بخشنامه های گمرکی/دیبا ترخیص

بخشنامه 1401/3/22

سولفات سدیم حاوی ازت کود محسوب می شود و صادرات آن تابع ضوابط مربوطه و ارائه مجوز می باشد

photo 2022 05 14 02 21 34

بخشنامه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

هزینه‌های مربوط به انبارداری، بارگیری، انتقال و تخلیه کالای قاچاق برعهده سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی می باشد.

مطالب مرتبط

ثبت سفارش و واردات کالا با کارت بازرگانی به صورت حق العمل کاری

تجارت ایمن با کارگزاری نورپور(دیبا ترخیص)

"ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید"

دیبا ترخیص در شبکه های اجتماعی
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.