ترخیص کالا از بندرعباس

بندرعباس؛ قطب اقتصادی کشور در زمینه واردات و صادرات کالا

بندرعباس را می توان به طور حتم قطب اقتصادی کشور در زمینه ترخيص کالا دانست. ترخیص کالا از بندرعباس از طریق دو گمرک مطرح شهید رجایی و شهید باهنر انجام می شود.

 این شهر بندری به علت موقعیت استراتژیکی که در کشور دارد؛ از نظر واردات انواع کالا یکی از قطب های بسیار مهم بازرگانی کشور محسوب می شود. شاید بتوان اذعان داشت که بیش از 50 درصد تجارت کل کشور و همچنین بخش وسیعی از ترخيص کالا در گمرکات این شهر جنوبی کشور انجام می شود.

 ترخیص کالا از بندرعباس  از این جهت حائز اهمیت است که بیشتر تجارت بین الملل به وسیله گمرک های این بندر انجام می شوند.

 با توجه به این مسئله که کشتی های خارجی نیز تمایل به بارگیری محموله های خود در بندرعباس دارند؛ توجه به این مسئله ضرورت دارد. به همین دلیل هر یک از تجار و بازرگانان می بایست نسبت به قوانین مربوط به ترخیص کالا از بندرعباس اطلاع داشته باشند.

ترخيص کالا از بندر عباس با ذکر نکات اساسی

پیش از آنکه به بحث ترخیص کالا از بندرعباس بپردازیم؛ بهتر است تعریفی جامع از ترخيص کالا داشته باشیم.

به طور کلی به منظور واردات کالا یا صادرات کالا از بندرعباس نیاز به دریافت مجوزهایی از گمرک می باشد. به تمامی مراحل و اموری که می بایست به طور کامل طی شوند تا مجوز رسمی ورود و خروج یک کالا به تجار داده شود؛ ترخيص کالا گفته می شود.

هر یک از بازرگان هایی که در گمرکات بندرعباس مشغول به فعالیت هستند؛ می بایست با تمامی این مراحل قانونی آشنا باشند. چرا که در غیر این صورت فرآیند ترخیص کالا از بندرعباس برای آن ها زمان بر و متحمل هزینه اضافی و حتی ضرر و زیان خواهد بود.

به همین جهت این پروسه کاری را معمولا به عهده کسی می سپارند که نسبت به این مراحل شناخت کاملی دارد. به چنین فردی ترخیص کار گفته می شود که نسبت به تمامی تکنیک های ترخیص کالا از بندرعباس تسلط کاملی دارد.

ترخيص کالا از بندر عباس از طریق دو گمرک بسیار مطرح

ترخیص کالا از بندرعباس از طریق دو گمرک بسیار مطرح: گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر انجام می شود. گمرک هایی که بیش از نیمی از واردات و صادرات کشورمان ایران را پوشش می دهند.

همه فعالیت های مربوط به واردات و صادرات کالا، ترانزیت، ارزیابی کالا، بازرسی کالا و ترخيص کالا در این گمرک ها روزانه و در هر پاسی از شبانه روز انجام می شوند.

انواع لوازم پزشکی، آرایشی – بهداشتی، ماشین آلات، وسایل نقلیه، خودرو، لوازم اداری و… همگی از این دو گمرک مهم کشور مجوزات ترخيص کالای آن ها صادر می شود.

ترخیص کالا و اخذ مجوز های گمرکی

مشاوره رایگان و تخصصی:

البته این را باید دانست که برای ترخیص کالا از بندرعباس بایستی مراحل مختلفی را پشت سر نهاد.

 بدین ترتیب نیاز به یک ترخيص کار حرفه ای و با تجربه ای است که در این زمینه دانش فنی و مهارت بالایی دارد و از تجربه بالایی هم برخوردار باشد.

برای این منظور می توانید درخواست ترخيص کار حرفه ای را به شرکت بازرگانی دیبا ترخيص بسپارید.

خلاصه خروج کالا از گمرک های بندرعباس از ابتدا تا انتها

برای ترخیص کالا از بندرعباس می بایست مراحلی طی شود. اولین مرحله در زمینه ترخيص کالا از گمرک گرفتن پیش فاکتور می باشد.

پس از ثبت سفارش در سامانه ntsw از بانک مرکزی بایستی اقدام به تخصیص ارز کرد تا حواله خرید صادر شود. پس از آن بارنامه و حمل کالا به کشور تحویل داده می شود.

پس از تخمین هزینه ترخيص کالا، برای دریافت قبض کالا و ترخيصیه باید اقدام کنید. سپس کالای خود را در سامانه epl ثبت و کورتاژ را دریافت کنید. با انتخاب یکی از مسیرها و پرداخت حق ورودی گمرک و مالیات، مجوزهایی را دریافت کنید و از بانک، کد رهگیری دریافت کنید.

در این صورت پروانه الکترونیکی شما صادر و عوارض انبارداری محاسبه می شود. پس از آن کامیون ها به جهت بارگیری و حمل کالا وارد شده تا کالای مورد نظر را قبل از خروج از گمرک مورد بررسی قرار دهند. در نهایت حکم به خروج کالا از انبار در سامانه epl صادر می شود.

دریافت مجوزهای مورد نیاز برای ترخيص کالا از بندر عباس

برای ترخیص کالا از بندرعباس، نیاز به دریافت یک سری مجوزهای مورد نیاز است. مجوزهایی که اگر گرفته نشوند؛ بایستی خسارت های زیادی را پرداخت کنید.

در پاره ای از مواقع نیز به جهت ناقص بودن اسناد و مدارک لازم در این زمینه، ممکن است مجوزها بسیار زمان بر بوده و کالای شما به مدت زمانی در انبارهای گمرک، متوقف شوند.

پس به جهت جلوگیری از خسارت های احتمالی و اتلاف وقت می بایست هر چه سریعتر نسبت به دریافت مجوزهای لازم برای ترخیص کالا از بندرعباس اقدام کنید.

از جمله این مجوزها که معمولا نیاز به یک فرآیند پیچیده و پرهزینه دارند؛ می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • مجوز سازمان غذا و دارو برای محصولات غذایی و داروها
  • مجوز سازمان ملی استاندارد
  • سازمان محیط زیست
  • وزارت فرهنگ و ارشاد
  • وزارت دفاع
  • جهاد کشاورزی
  • بانک مرکزی
  • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
  • و…

پس بایستی هر یک از آنها را دریافت کنید.

ترخیص کالا از بندرعباس با شرکت دیباترخیص به صورت حرفه ای

صرفه جویی در هزینه ها با ثبت درخواست ترخيص کالا از بندر عباس

ترخیص کالا از بندرعباس به طور کلی هزینه بر است. به ویژه اگر بخواهید خودتان به شخصه کلیه فرآیند مربوط به ترخيص کالا را انجام دهید. اما اگر بتوانید مراحل قانونی مربوط به دریافت مجوزها، ارسال مدارک لازم آن ها و… را به ترخیص کاران مطرح بسپارید؛ از هزینه خود صرفه جویی کرده اید.

ترخیص کاران شرکت بازرگانی دیبا ترخیص با سال ها تجربه در این زمینه می توانند تمامی مراحل قانونی مربوط به ترخیص کالا از بندرعباس را برای شما با هزینه کم و زمانی به مراتب کمتر انجام دهند. این شرکت با کارت بازرگانی به صورت حق العمل کاری انواع کالاهای شما را وارد کشور می کند. بنابراین همه مراحل را کاملا قانونی به پیش می برند.

ضمن اینکه باید به این نکته هم اشاره کرد که شرکت کارگزاری نورپور در شرکت دیبا ترخیص ادغام شده است و مدیر عامل هر دو شرکت کارگزار رسمی گمرک می باشد. بنابراین بهتر است درخواست خود را در این شرکت معتبر، مطرح نمایید.

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید، فرآیند ترخیص کالا از بندرعباس موضوع تخصصی بوده و به همین دلیل شدیداً توصیه می‌کنیم در صورتی که تجربه و مهارت لازم در این زمینه را ندارید به سراغ ترخیص کار ماهر بروید.

همچنین شرکت دیبا ترخیص یکی از واردکنندگان و تامین کنندگان فلکسی تانک در ایران می باشد،برای اطلاع از قیمت و خرید با مشاوران ما در دیبا ترخیص تماس حاصل نمائید.

گروه بازرگانی دیبا ترخیص  ضمن داشتن سال‌ها تجربه می‌تواند با کمک متخصصان خود، شما را در امور گمرکی همراهی کند. این مجموعه به ترخیص انواع کالا شامل قطعات الکترونیکی، کالاهای پزشکی، قطعات ماشین و غیره می‌پردازد.

در صورت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران و کارشناسان دیبا ترخیص در ارتباط باشید.

2.5/5

مطالب مرتبط

ترخیصکار در دیبا ترخیص برای ترخیص کالا

ترخیصکار

ترخیصکار گمرک دارای پروانه کارگزاری گمرک ترخیص انواع کالاهای شما را در سریعترین زمان ممکن به انجام می رساند.

ادامه مطلب »

ثبت سفارش و واردات کالا با کارت بازرگانی به صورت حق العمل کاری

تجارت ایمن با کارگزاری نورپور(دیبا ترخیص)

"ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید"

دیبا ترخیص در شبکه های اجتماعی
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.