ترخیصکار در امور گمرکی

اهمیت ترخیص کالا توسط ترخیصکار

اگر صاحب شرکتی تجاری با فعالیت واردات و صادرات بین المللی باشید، حتماً می‌دانید که نقل و انتقال کالا در محل مرزهای بین المللی چه فراز و نشیب هایی دارد.

ترخیص کالا از گمرک مهمترین مرحله از صادرات و واردات میان مرزهای کشورهای مختلف است. این روند با توجه به نوع قوانین مشخص شده در هر کشور سلسله مراتب متفاوتی دارد.

بنابراین ضروری است که برای انتقال کالا بین کشورها از این قوانین اختصاصی به خوبی آگاه باشید. در صورت عدم اطلاع از مراحل ترخیص کالا از گمرک و نداشتن شناخت کافی از قوانین ترخیص و محدودیت‌های آن ممکن است کالای شما قاچاق به حساب بیاید.

در نتیجه زیان‌های مالی فراوان و خدشه دار شدن اعتبار کاری تان را به همراه خواهد داشت.

ترخیص کالا و اخذ مجوز های گمرکی

مشاوره رایگان و تخصصی:

با وجود آگاهی های کلی که تاجران و بازرگانان از قوانین جابجایی کالاها در حیطه صادرات و واردات بین‌المللی دارند، اما تسلط کامل به امور ترخیص کالا با وجود مشغله‌های مختلف این افراد کار دشواری است.

از این رو بهتر است برای پیگیری موفقیت آمیز امور کار ترخیص کالا، این فرآیند را به شرکت‌هایی تحت عنوان ترخیصکار رسمی گمرک واگذار کنید.

شرکت‌های متصدی امور ترخیص علاوه بر احاطه کامل بر قوانین و مراحل مختلف این کار، دفعات متعدد این عملیات را در مناطق گوناگون تجربه کرده اند.

بنابراین در هر نوع شرایط ویژه راهکار مناسب برای رفع مشکلات احتمالی را به کار می گیرند.

از سوی دیگر با واگذاری این امور به شرکتهای با سابقه در ترخیص کالای تجاری، در زمان نقل و انتقال کالا صرفه جویی خواهید کرد. از سوی دیگر از پرداخت هزینه های هنگفت بابت جرایم یا خسارات ناشی از عدم رعایت قوانین در امان خواهید بود.

 

ترخیص کالا توسط ترخیصکار چه فرآیندی دارد؟

به بیان ساده ترخیص کالا از گمرک به پروسه ای گفته می‌شود که در آن کالاهای وارداتی یا صادراتی با پیگیری‌هایی از مرز آزاد شده و به کشور مقصد وارد می‌شوند.

این عملیات در چند مرحله توسط شرکت ترخیص کالا انجام می‌شود. در این فرآیند شخصی به غیر از صاحب اصلی محموله کالا که ترخیصکار یا حق العمل کار نام دارد، ترخیص کالا را انجام می دهد.

ترخیصکار شخص حقیقی یا حقوقی است که وظایفی را به نمایندگی از صاحب بار و کالا به عنوان وارد کننده یا صادر کننده در سامانه epl بر عهده می گیرد.

به طور کلی امور ترخیص گمرکی بار را پیگیری می‌کند. این نماینده قانونی و تام الاختیار به نیابت از صاحب محموله کالا می تواند امور اداری را در مراحل مختلف، حتی پیش از ورود کالا پیگیری کند. در نتیجه اقدامات تسهیل کننده این شخص، مدت زمان و هزینه های ترخیص کالا کاهش پیدا می‌کند.

ترخیصکار گمرک چه اقداماتی انجام می دهد؟

هنگامی که محموله کالایی از مبادی زمینی هوایی و دریایی به گمرک کشوری می رسد، ترخیصکار با در اختیار داشتن مدارک معتبر و رسمی با مراجعه به گمرک مجوز انبار را دریافت می‌کند.

ترخیص کار با سابقه و تخصص و مهارتهایی که دارد، در کنار آگاهی کامل به امور گمرکی و با ارائه کارت بازرگانی کالا را آزاد میکند. 

کارت بازرگانی تایید کننده اعتبار ترخیص کار است. 

برای دریافت این کارت شخص باید صلاحیت های خاصی داشته باشد.

مزایای واگذاری امور به شرکت ترخیص کالا

 فرایند ترخیص کالا از گمرک یکی از چالش‌های بزرگ شرکت های تولیدی خدماتی و بازرگانی و…. است.  قوانین گمرکی پیوسته در حال تغییر هستند.

از طرفی عوارض و مالیات باید به موقع پرداخت شوند. همکاری با شرکت ترخیصکار می تواند بخش بزرگی از استرس های تجاری را از دوش بازرگانان بردارد.

گردآوری  اسناد و مدارک لازم برای رسیدگی به امور گمرکی به تنهایی زمان زیادی می برد. پیگیری این مرحله صاحبان کالا را با مشکلات زیادی در مرزها درگیر می کند. این دغدغه ها مجموعا لزوم همکاری با شرکت ترخیص کالا را پر رنگتر می کند.

شرکت ترخیصکار امور حمل و نقل و تحویل کالا به تاجران و شرکت های صادرات واردات را تسهیل می‌کند. همکاری با این شرکت‌ها دغدغه انجام امور ترخیص و هزینه های نهایی را کاهش داده و تاجران می‌توانند روی فعالیت‌های اصلی شان تمرکز کنند.

در چند سال اخیر پروسه ترخیص کالا از گمرک مانند سایر امور اداری الکترونیکی شده است. ترخیصکار بنا به قراردادی که با صاحب کالا منعقد کرده است، ممکن است وکالت انجام امور اظهارنامه نویسی، اعلام منشاء ارز و در نهایت دریافت کد ساتا از بانک را هم بر عهده بگیرد.

در نهایت کالاها در سامانه اظهار می شوند. در صورتی که مشمول سیستم معافیت مالیاتی شوند، هزینه های کلی گمرکی تعیین شده و پرداخت میشود. در آخرین مرحله کالاها بر اساس موقعیت در یکی از سه مسیر زرد، سبز و قرمز قرار می گیرند.

مهم ترین فعالیتهای شرکت ترخیص کالا

این گونه شرکتها به اشخاص و شرکتهای تجاری مبادلاتی کمک می کنند تا اسناد و مدارک و الزامات دولتی در زمینه صادرات و واردات را تامین کنند.

این کار با یک واسطه متخصص بین صاحبان محموله ها و اداره گمرک انجام می شود. ترخیصکار تطبیق اسناد تجاری با الزامات نظارتی گمرک را برعهده دارد.

نمایندگان شرکت طبقه بندی صحیح کالاهای مشتریان را بررسی می کنند تا مالیات و عوارض به طور دقیق پرداخت شود و خطاهای احتمالی منجر به جریمه نشود.

شرکتهای ترخیص کالا با اتکا به تخصص و سابقه دیرینه خود به تاجران برای گسترش تجارت در بازار کشورهای مختلف دنیا مشاوره می دهند. بدون تردید اطمینان به یک کارگزار گمرکی بهترین و ایمن ترین انتخابی است که در زمینه تجارت می توانید داشته باشید.

هر اشتباه کوچک در واردات و صادرات کالا ممکن است به قیمت اتهام کلاهبرداری تمام شود. در حالی که اگر این امور را به شرکت ترخیصکار محول کنید، همه مراحل با بررسی تطبیق با قوانین و به طور دقیق پیش می رود.

ترخیصکار در دیبا ترخیص برای ترخیص کالا

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید، فرآیند ترخیص کالا از بندرعباس موضوع تخصصی بوده و به همین دلیل شدیداً توصیه می‌کنیم در صورتی که تجربه و مهارت لازم در این زمینه را ندارید به سراغ ترخیص کار ماهر بروید.

همچنین شرکت دیبا ترخیص یکی از واردکنندگان و تامین کنندگان فلکسی تانک در ایران می باشد،برای اطلاع از قیمت و خرید با مشاوران ما در دیبا ترخیص تماس حاصل نمائید.

گروه بازرگانی دیبا ترخیص  ضمن داشتن سال‌ها تجربه می‌تواند با کمک متخصصان خود، شما را در امور گمرکی همراهی کند. این مجموعه به ترخیص انواع کالا شامل قطعات الکترونیکی، کالاهای پزشکی، قطعات ماشین و غیره می‌پردازد.

در صورت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران و کارشناسان دیبا ترخیص در ارتباط باشید.

2.5/5

مطالب مرتبط

ثبت سفارش و واردات کالا با کارت بازرگانی به صورت حق العمل کاری

تجارت ایمن با کارگزاری نورپور(دیبا ترخیص)

"ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید"

دیباترخیص در شبکه های اجتماعی
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.